Quantcast
Channel: Verslas RSS
Viewing all 26903 articles
Browse latest View live

RRT: Viruso „Petya“ žala bus mažesnė nei „WannaCry“

$
0
0
Antradienį Europoje pradėjusio plisti naujo duomenis koduojančio viruso žala gali būti mažesnė, nei prieš mėnesį tūkstančius pasaulio kompiuterių paveikusio viruso „WannaCry“, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovai. Įstaigos duomenimis, po antradienį užfiksuotų dviejų naujo viruso išplitimo atvejų naujų pažeidimų kol kas neužfiksuota.
Skaitykite daugiau...

Didžiausio Indijos uosto darbą sutrikdė pasaulinė kibernetinių atakų banga

$
0
0
Didžiausio Indijos jūros konteinerių uosto darbą sutrikdė pasaulinė kibernetinių atakų banga, trečiadienį pranešė šalies vyriausybė.
Skaitykite daugiau...

„Kasperskio laboratorija“: pasaulinius kompiuterinius tinklus puolantis virusas nepriklauso „Petya“ šeimai

$
0
0
Pasaulinių kompiuterių sistemų darbą sutrikdęs bylas užšifruojantis virusas neturi nieko bendro su „Petya“ virusu. „Kasperskio laboratorijos“ ekspertai šį virusą vadina „ExPetr“, nurodoma trečiadienį bendrovės išplatintame pranešime.
Skaitykite daugiau...

„Lenovo“ sukūrė įspūdingą prototipą: štai kaip atrodys ateities nešiojamieji kompiuteriai

$
0
0
Sprendžiant iš daugybės įvairių gamintojų reklamų atrodo, kad sekančiu mobiliųjų įrenginių evoliucijos etapu taps lankstūs ir sulenkiami prietaisai. Mūsų laukia perpus sulenkiamos planšetės, išmanieji telefonai, kurie gali būti dėvimi ant rankos kaip apyrankės, ir daugiau neįprastų formą. Skirtingos bendrovės jau ne kartą parodė ir patentavo sulenkiamus įrenginius.
Skaitykite daugiau...

Elektra varomo laivo kūrėjai – Klaipėdos universiteto absolventai

$
0
0
„Tai buvo mūsų hobis, kuris tapo dideliu iššūkiu“, – pasakojo Klaipėdos universiteto (KU) alumnai, viešosios įstaigos „Žalieji laivai“ įkūrėjai Tomas Žapnickas ir Evaldas Narušis, kurie susipažino KU Laivų projektavimo magistro studijose ir nusprendė dirbti kartu.
Skaitykite daugiau...

Roterdamo uosto terminalas dėl kibernetinių atakų perėjo prie rankinio valdymo

$
0
0
Vienas didžiausių Europoje konteinerių laivų terminalų trečiadienį buvo priverstas grįžti prie rankinio valdymo dėl serijos kibernetinių atakų, kurių patyrė pasaulinės kompiuterių sistemos.
Skaitykite daugiau...

Darwino „keisčiausias gyvūnas“ rado šeimą

$
0
0
Pats evoliucijos teorijos kūrėjas Charlesas Darwinas nežinojo, ką daryti su Patagonijoje rastomis keistomis fosilijomis, tad nusiuntė jas savo draugui, garsiam paleontologui Richardui Owenui.
Skaitykite daugiau...

Superslaptas „Apple“ projektas, atnešęs milijardinį pelną

$
0
0
Pagrindiniam „Apple“ produktui sukanka 10 metų. Nauja knyga praskleidžia jo kūrimą dengiantį paslapties šydą.
Skaitykite daugiau...

Istorinis sprendimas: Kanados teismas nurodė „Google“ iš interneto pašalinti tinklalapį

$
0
0
Kanados Aukščiausiasis Teismas trečiadienį priėmė istoriniu laikomą sprendimą ir nurodė JAV technologijų milžinei „Google“ iš savo internetinė paieškos rezultatų visiškai ištrinti vieną tinklalapį.
Skaitykite daugiau...

Ekspertas: „Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

$
0
0
Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ iš pirmo žvilgsnio atrodė kaip kenkėjas, reikalaujantis išpirko, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai, ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia saugumo sprendimų bendrovės „ESET Lietuva“ atstovas Tomas Parnarauskas.
Skaitykite daugiau...

Kaip virtualioji realybė mums padeda valdyti skausmą ir gydyti fobijas

$
0
0
Virtualioji realybė jau daugelį metų padeda gydyti įvairias fobijas, tačiau medicinos tyrėjai įsitikinę, kad ši dirbtinės tikrovės aplinka gali būti pritaikoma kur kas plačiau, britų internetiniame laikraštyje „The Independent“ rašo Portsmuto universiteto (Jungtinė Karalystė) virtualiosios realybės lektorė Wendy Powell.
Skaitykite daugiau...

Kaip atrodytų Europos žemėlapis, jeigu sienos būtų nubrėžtos pagal žmonių DNR skirtumus

$
0
0
Mūsų akys pripratusios matyti tradicinį Europos žemėlapį, tad pagal žmonių Y-DNR – specifinių Y chromosomos nukleotidų sekų skirtumus sudarytas žemėlapis atrodo mažų mažiausiai neįprastai.
Skaitykite daugiau...

Lietuvių tyrimas apie debesis – svarbus žingsnis prognozuojant klimato kaitą

$
0
0
Darbas apie debesų formavimąsi yra fundamentalus, nes pateikia unikalius duomenis, galinčius paaiškinti, kaip vyksta šis procesas. Taip LRT RADIJUI sako mokslininkas Darius Čeburnis, bendraautoris tyrimo, cituojamo ir patekusio ant prestižinio žurnalo „Nature“ viršelio. Anot jo, tyrimo duomenys padės suvokti efektus ir patikslinti klimato kaitos prognozes – debesų procesų suvokimas ir toliau bus mokslininkų misija.
Skaitykite daugiau...

Revoliucinga idėja, kaip sutvarkyti kosminę erdvę aplink Žemę

$
0
0
Rengiamas naujoviškas būdas pašalinti sugedusius nebeveikiančius palydovus iš orbitos, kad jie nekeltų grėsmės kitiems: magnetinis traukiantis spindulys.
Skaitykite daugiau...

Paryžiuje atidarytas didžiausias pasaulyje technologijų inkubatorius

$
0
0
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas inauguravo Paryžiaus centre įsikūrusį didžiausią pasaulyje startuolių inkubatorių, kuris dar žingsniu priartina miestą prie jo tikslo tapti Europos technologijų sostine.
Skaitykite daugiau...

15min eksperimentas: ekstremalūs „Nokia 3310“ išbandymai

$
0
0
Originalioji „Nokia 3310“, pasauliui pristatyta 2000 metais ir gaminta iki pat 2005 metų, visai pelnytai užsitarnavo nemirtingo telefono reputaciją. Jos sugadinti buvo beveik neįmanoma: jai nebuvo baisu jokie kritimai, o ekranas, skirtingai nei šiuolaikinių išmaniųjų įrenginių, nežinojo, kas yra įskilimas. Todėl nusprendėme patikrinti – ar šią nemirtingumo savybę paveldėjo ir naujoji, 2017 metų „Nokia 3310“.
Skaitykite daugiau...

Prestižiniame moksliniame žurnale „Science“ – lietuvių straipsnis

$
0
0
Vienas prestižiškiausių pasaulyje mokslinių žurnalų „Science“ išspausdino Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininkų straipsnį „A cyclic oligonucleotide signaling pathway in Type III CRISPR-Cas systems“. Jo autoriai – Biotechnologijos instituto mokslininkai Miglė Kazlauskienė, Georgij Kostiuk, Česlovas Venclovas, Gintautas Tamulaitis ir Virginijus Šikšnys.
Skaitykite daugiau...

Katastrofos Tunguskoje paslaptis: kas nutiko 1908 m. birželio 30-ąją?

$
0
0
Lygiai prieš šimtą devynerius metus – 1908-ųjų birželio 30 dieną – Vidurio Sibiro taigą ties Akmenuotąja Tunkuska sudrebino galingas sprogimas. Mokslininkai, neprofesionalūs tyrinėtojai, entuziastai ir tiesiog paslapčių mėgėjai jau šimtmetį mėgina perprasti Tunguskos įvykio priežastis bei prigimtį.
Skaitykite daugiau...

Kinija rengiasi paleisti antrą galingą raketą nešėją

$
0
0
Kinija, vykdanti ambicingą kosmoso programą, rengiasi sekmadienį paleisti galingą raketą, skirtą iškelti kosmoso stoties komponentus, tolimojo kosmoso tyrinėjimo zondus ir ryšių palydovus.
Skaitykite daugiau...

Kokio maksimalaus amžiaus gali sulaukti žmogus?

$
0
0
Ilgiausiai kada nors gyvenusio žmogaus rekordas priklauso Jeanne Calment iš Prancūzijos, kuri mirė sulaukusi 122 metų. Būta žmonių, teigusių, kad jie sulaukė ir 130, o komikas Georgeas Burnsas sulaukė 100 metų, nors iki pat mirties kasdien rūkė po du cigarus per dieną. Kiek teoriškai žmogus galėtų išgyventi, jei sveikai gyventų, neturėtų įgimtų sveikatos problemų ar žalingų įpročių?
Skaitykite daugiau...
Viewing all 26903 articles
Browse latest View live